Wypompowywanie wody z piwnicy po powodzi – wypożyczalnia pomp do wody brudnej i czystej

W branży pomp wodnych zawsze otrzymujesz wiele telefonów z prośbą o informacje w przypadku zalania, awarii instalacji wod-kan, powodzi czy silnych opadów deszczu . Ludzie zastanawiają się, czy może się to zdarzyć tutaj i jakiego sprzętu będą potrzebować, jeśli tak się stanie. Chcielibyśmy przekazać nasze wsparcie i kondolencje wszystkim dotkniętym ostatnimi powodziami w Queensland. A gdyby tak się stało, chcielibyśmy dać naszym klientom i czytelnikom przewodnik, jak wypompować wodę z piwnicy po powodzi.

Zalany dom gdy już powódź cofnie się do poziomu gruntu, wraz z nią wypłynie woda z poziomu parteru. Problemem będzie woda w twojej piwnicy. Pierwszą reakcją większości ludzi jest jak najszybsze wypompowanie wody z piwnicy. To ogromny błąd, który może spowodować poważne uszkodzenie konstrukcji Twojego domu.

Jeśli zasilanie zostanie przywrócone, zalecamy zatapialną pompę elektryczną. Niektóre pompy głębinowe są zasilane z 12-woltowego akumulatora morskiego lub samochodowego lub alternatywnie pompy napędzanej benzyną / olejem napędowym. Jeśli masz pompę, która działa na jednym z nich, jest to preferowane. Jednak większość z nas prawdopodobnie użyje pompy zasilanej standardową energią elektryczną w domu i będziesz musiał znaleźć miejsce, w którym ją podłączysz. Najpierw jednak musisz się upewnić, że nie porazisz się prądem do piwnicy.

Jeśli woda w Twojej piwnicy jest głęboka, musisz pamiętać, że woda przewodzi prąd. Jeśli wejdziesz do zalanej piwnicy, najpierw upewnij się, że wszystko jest wyłączone. Następnie zapewnij sobie kolejną warstwę ochrony, zakładając ciężkie gumowe buty i gumowe rękawice, które mogą izolować Cię od prądu i absolutnie nie przeciekać.

Jeśli twoja skrzynka bezpieczników izoluje twoją piwnicę, a wiesz, że to w 100% fakt, że możesz wyłączyć zasilanie w piwnicy, pozostawiając ją włączoną w reszcie domu, możesz korzystać z prądu w swoim domu na parterze i wyżej .

Jeśli korzystasz ze standardowego gniazdka elektrycznego, musisz podłączyć przedłużacz do pompy głębinowej, która będzie pompować wodę na zewnątrz budynku przez wąż spustowy. Będziesz musiał ustabilizować wąż i upewnić się, że jest skierowany w taki sposób, aby woda spływała z piwnicy.

Jeśli do tej pory wszystko zrobiłeś dobrze, nie porażiłeś prądem siebie, swojej rodziny ani zwierząt domowych. To najważniejsza część wypompowywania wody z piwnicy. Ale kolejna część też jest bardzo ważna: nie wypompowuj wody z piwnicy na raz.

Nawet jeśli wody powodziowe ustąpiły, poziom wód gruntowych może być nadal wysoki. Jeśli wody właśnie się cofnęły, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że woda gruntowa na zewnątrz piwnicy jest co najmniej tak wysoka, jak woda w piwnicy.

Kiedy poziom wody osiąga prawie szczyt piwnicy, dosłownie wywiera ogromny nacisk na ściany piwnicy. Woda znajdująca się w piwnicy służy do wyrównania ciśnienia i zapobiega zawaleniu się wody na zewnątrz, a wraz z nią fundamentu i prawdopodobnie całego domu.

Rodzi to oczywiste pytanie: po czym rozpoznać, że poziom wody jest zbyt wysoki? Pierwszego dnia zalecamy wypompowanie 30 centymetra wody. Następnie zaznacz poziom wody na ścianie i sprawdź, czy poziom wody w piwnicy pokrył się ze śladem. Jeśli tak, poziom wody w piwnicy jest nadal zbyt wysoki.

Jeśli poziom wody jest nadal zbyt wysoki, odczekaj 24 godziny i wypompuj kolejną stopę wody. Jeśli woda nie zakrywa ponownie twojego śladu, możesz wypompować dwie lub trzy stopy wody z piwnicy i poczekać przez noc, pamiętając o zaznaczeniu nowego miejsca, aby upewnić się, że nie wypompowujesz wody zbyt szybko.

Po wykonaniu powyższych czynności po prostu powtarzaj, aż woda zniknie, a pozostaniesz tylko tyle, co mokra podłoga. Gdy pompa głębinowa usunie lwią część wody, użyj odkurzacza lub mopów i wiader, aby usunąć resztę wody.

Po usunięciu wody użyj środka dezynfekującego o właściwościach przeciwgrzybiczych na wszystkich powierzchniach, które zostały pokryte wodą. Pomoże to powstrzymać rozwój pleśni w piwnicy.

Zawsze pamiętaj, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Miejmy nadzieję, że Twoja piwnica nigdy nie zostanie zalana, ale jeśli tak się stanie, posiadanie odpowiednich informacji może uratować Ci życie.