Wertykulacji trawnika i co dalej?

Dlaczego jesień jest najlepszym okresem na wertykulację?
Wokół jest mniej chwastów, co zmniejsza prawdopodobieństwo, że wyrosną zamiast trawy. W miesiącach wiosennych, kiedy wzrost chwastów jest szybszy i wyraźniejszy, należy próbować cienko wertykulować.

Po wertykulacji należy najpierw cofnąć się o krok i sprawdzić, czy nie ujawniłeś żadnych ukrytych problemów z trawnikiem. Czy znalazłeś jakieś chwasty lub odkryłeś, że Twój problem z mchem lub trawnikiem był większy niż początkowo sądziłeś? Upewnij się również, że na trawniku nie ma gruzu przed wertykulacją. Jeśli Twój wertykulator nie ma pojemnika na trawę, będziesz musiał obejść ogród i zgrabić wszystkie zanieczyszczenia.

Najpierw zajmij się chwastami. Wyciągnij je i użyj przyjaznego dla trawnika środka chwastobójczego, aby się ich pozbyć. Najlepiej radzić sobie z chwastami, zanim ciepła pogoda zachęci je do wzrostu, co sprawia, że ​​na dłuższą metę jest to znacznie większy problem.
Następnie zajmij się mchem. Jeśli nie udało ci się usunąć całego mchu z trawnika podczas wertykulacji, obejdź trawnik z pomocą środka przeciw mchowego. Teraz, gdy usunąłeś największe plamy mchu, zabójca mchu powinien mieć znacznie większy wpływ na pozostałe kawałki.

Po zajęciu się mchem i chwastami skup się na umożliwieniu regeneracji trawników. Po pierwsze, musisz upewnić się, że trawnik zawiera wszystkie składniki odżywcze potrzebne do wzrostu – w tym celu użyj odpowiedniego nawozu do trawnika.

Jeśli spulchniasz trawnik jesienią – użyj jesiennego nawozu do trawnika. Te zazwyczaj uwalniają składniki odżywcze w znacznie wolniejszym tempie, co sprzyja zdrowiu i rozwojowi w dłuższej perspektywie w chłodniejszych miesiącach. Jeśli na wiosnę spulchniłeś trawnik, prawdopodobnie najlepszym sposobem na pobudzenie szybkiego wzrostu trawy jest nawóz wiosenny. Robiąc to, upewnij się, że na trawniku jest dużo wody. Kontynuuj również regularne podlewanie trawnika przez kilka następnych tygodni, jeśli nie padał deszcz.

W przypadku obszarów ogrodu, które odsłoniły gołą ziemię po wertykulacji, należy rozważyć ponowne zasiewanie tych obszarów trawnika. Ma to znaczenie, jeśli wiosną spulchniasz trawnik.

Od marca do kwietnia to idealny czas na rozpoczęcie uprawy trawy z nasion. Nie tylko poprawia to wygląd trawnika, ale także pomaga zapobiegać rozwojowi innych szkodników, takich jak mech, pomagając zmniejszyć wszelkie długoterminowe skutki zdrowotne. Podczas siewu trawnika pamiętaj, aby dodać trochę wierzchniej warstwy gleby, aby przykryć nasiona i pomóc im rosnąć. Oprócz tego należy napowietrzać trawnik, aby zmniejszyć zagęszczenie gleby i umożliwić dotarcie tlenu i wody do korzeni trawy. To z kolei sprzyja zwiększonemu wzrostowi trawy.

Jeśli przez kilka następnych tygodni będziesz musiał kosić trawę kosiarką, powinieneś to robić przy nieco wyższym ustawieniu niż zwykle. Pomoże to zapobiec atakowaniu mniej pokrytych powierzchni trawnika przez mech i inne szkodniki oraz zapewni cień na kępach trawy, pomagając glebie zatrzymywać wilgoć.

Wynajem wertykulatora Katowice