W jaki sposób wyczyścić stary parkiet, zabrudzenia na płytkach oraz podłodze?

Wykorzystanie szorowarki z odciągiem wody gwarantuje jakość oraz szybkość czyszczenia każdej powierzchni wewnątrz pomieszczeń. Szorowarka dzięki swojej kompaktowej budowie oraz dużej mobilności doskonale sprawdzi się w każdym nawet najbardziej ciasnym miejscu.

Budowa szorowarki to 2 bębny wyposażone w odpowiednie włosie od bardzo miękkiego przeznaczonego do szorowania aż do twardego do zeskrobywania zabrudzeń z podłogi.

Walce w szorowarce do czyszczenia parkietów

Szorowanie to proces w którym podawany jest specjalny środek na powierzchnię podłogi a następnie walce szorowarki szorują namoczony element podłogi. Połączenie siły skrobania szczotek walcowych oraz chemii rozpuszczającej brud prowadzi do usunięcia każdego nawet najbardziej uporczywego zabrudzenia.

Kolejnym elementem składowym szorowarki jest odkurzacz, który przy pomocy specjalnie wyprofilowanych korytarzy ssawnych na obu końcach szorowarki pozwala na zassanie brudnej wody do pojemnika w szorowarce. Dzięki temu brudna woda może być wylana do ścieków i nie niszczy drewna, podłogi z betonu czy innego materiału. Odsysanie brudnej wody w 85% eliminuje mokrą wodę dzięki temu powierzchnia po wyszorowaniu jest prawie sucha.

Pojemność pojemników na czystą oraz brudną wodę wynosi ok 10l każdy. Pozwala to na stosunkowo długa pracę urządzenia oraz łatwe usunięcie brudnej wody.