Szlifierka kątowa do cięcia betonu, kostki brukowej, płyt cementowych i innych zadań.

Dlaczego szlifierka kątowa jest niezbędnym narzędziem do prac remontowo budowlanych?

Jeśli poważnie myślisz o obróbce metalu, majsterkowaniu prawdopodobnie posiadasz szlifierkę kątową ale czasem potrzeba również

Oto dlaczego uważamy, że szlifierka kątowa powinna być istotną częścią zestawu narzędzi…    

Co to jest szlifierka kątowa?

Szlifierka kątowa to ręczne elektronarzędzie, które może być używane do różnych prac związanych z obróbką metalu, cięcia betonu oraz wszelkiego rodzaju innych materiałów.  Cięcie, szlifowanie, gratowanie, wykańczanie i polerowanie. Najczęściej spotykane rodzaje szlifierek kątowych są zasilane energią elektryczną; przewodowy lub zasilany bateryjnie.

Wybór tarcz ściernych do szlifierki kątowej zależy wyłącznie od konkretnego zastosowania i materiału, z którym pracujesz.

Dlaczego warto kupić szlifierkę kątową, dlaczego i kiedy warto wynająć szlifierkę kątową?

Jest to najbardziej wszechstronne narzędzie i powinno być podstawą każdej szopy lub warsztatu, budowy ale nie mówimy tego tylko dlatego, że doskonale współpracuje z wieloma naszymi materiałami ściernymi!

Szlifierka kątowa z odpowiednią tarczą może zastąpić wiele narzędzi i przyspieszyć i ułatwić najbardziej żmudne, pracochłonne prace.

Co więcej, są łatwe do kontrolowania, a każdy nowicjusz z odpowiednimi środkami ostrożności może podnieść szlifierkę kątową i rozpocząć pracę.

Jaki jest najczęstszy rozmiar szlifierki kątowej?

 Prawie szlifierki kątowe występują w wielu różnych rozmiarach, najczęściej sprzedawany to rozmiar  115 mm. Model tej wielkości jest lekki, precyzyjny i ogólnie bardzo łatwy w użyciu; co czyni go doskonałym wyborem zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów.

Jednak jeśli do jakiegoś zadania potrzebujesz tarczy o większej średnicy to polecamy wynajem na 1 – 2 dni szlifierki o tarczy 230 mm. Są to znacznie większe narzędzia o masie od 5-7 kg ale przez zastosowanie tarczy 230 mm dają znacznie większe możliwości obróbki materiałów.

Dostępny jest szeroki wybór modeli i marek szlifierek kątowych

W przeciwieństwie do wielu specjalistycznych narzędzi i materiałów ściernych, możesz wejść do każdego niemal sklepu z narzędziami na świecie i znaleźć szlifierkę kątową oraz tarcze do różnych materiałów o różnych wymiarach.

Jakiej tarczy szlifierki kątowej potrzebuję?

Na co dzień szlifierka kątowa 115mm z listkami do metalu oraz z tarczą do ceramiki to bardzo przydatny zestaw.

Do zadań specjalnych szlifierki z tarczami 180 mm lub 230 mm.

Tarcze szlifierki kątowej do cięcia metalu

Produkty te można bardzo szeroko sklasyfikować jako przeznaczone do cięcia lub szlifowania.