Maszyny do cięcia płytek na mokro – jakie są i jaką wybrać?

Maszyny do cięcia płytek (gres, ceramika) na mokro są powszechnie stosowanym narzędziem do cięcia płytek. Dają szeroki wachlarz możliwości oraz doskonałą wydajność pracy. Poniżej pomogę wybrać odpowiednią do zadań z którymi przyjdzie się nam zmierzyć.

Największa liczba osób zajmujących się profesjonalnym cięciem płytek wykorzystuje do tego celu przecinarki ręczne. Lekka, mobilna a przede wszystkim tania i wydajna co pozwala szybko wykonać znaczną część zadań glazurnika.

Coraz większe płytki oraz coraz twardsze materiały z których zostały wykonane oraz wymagania oraz konieczność coraz większej precyzji sprawia, że najlepsi glazurnicy przesiadają się na przecinarki elektryczne do glazury na mokro.

Jaka jest przewaga elenktycznej przecinarki do glazury nad ręczna przecinarką? Jakie są zalety oraz wady jednego oraz drugiego rozwiązania?

Elektryczna przecinarki do glazury pozwalają na znacznie precyzyjne cięcie znacznie większego spektrum materiałów. Ceramika, kamień, gres oraz inne materiały budowlane.

Różne rodzaje cięć, czyli wszechstronność oraz różnorodność cięć. Cięcia proste,ukośne, i prostopadłe. Dokładne cięcia pod kątem oraz różne kształty np. L czy U. Możliwość wykonania rowków oraz cięć pionowych. Czyli znacznie większe możliwości w porównaniu do ręcznych maszyn do płytek.

Jakość, jakość i jeszcze raz jakość. Cięcie na mokro przy użyciu tarczy diamentowej chłodzonej wodą to znacznie wyższa jakość cięć, krawędzi oraz szybkość pracy.

Oczywiście nie jest to cięcie takie jak w fabryce czy na maszynie typu water jet jednak jest to znacznie lepsze cięcie niż przy wykorzystaniu ręcznych maszyn do cięcia płytek.

Czym się kierować przy wyborze maszyny do cięcia na mokro.

  1. Maksymalna długość cięcia.
  2. Waga, mobilność
  3. Wielkość tarczy tnącej.

Jeśli w większości zajmujemy się cięciem płytek do 80 cm maksymalnego Cięcia to nie potrzebny staje się zakup maszyny 120 czy 150 cm, które ze względu na wielkość są znacznie trudniejsze w transporcie.

A zawsze można na kilka dni wypożyczyć maszynę o dłuższej prowadnicy co pozwoli na wykonanie kilku cięć jeśli będzie trzeba ciąć płytki o długości ponad dostępną w swojej maszynie.

Zapraszamy do wynajmu maszyny do Cięcia płytek.

120 cm cięcia

Tylko 99 zł/dobę wynajmu!