Gorąca woda a zimna woda: Która myjka ciśnieniowa jest dla Ciebie odpowiednia?

Niezależnie od tego, czy już wiesz, że potrzebujesz nowej myjki ciśnieniowej, czy po prostu chcesz uzyskać więcej informacji o nowych modelach, jesteś we właściwym miejscu! Zakup nowej myjki ciśnieniowej jest w równym stopniu ekscytujący, co onieśmielający, ale chcemy wyeliminować to drugie.

Chcesz najbardziej wydajną maszynę czyszczącą na rynku, ale najpierw musisz zdecydować — myjka ciśnieniowa na zimno czy na gorąco? To coś więcej niż tylko temperatura i ciśnienie wody; musisz naprawdę pomyśleć o tym, do czego używasz myjki ciśnieniowej.

Próbujesz zwalczyć brud? A może musisz walczyć z olejem i smarem? Twoja odpowiedź na te i inne pytania będzie decydować o tym, czy potrzebujesz zimnej czy gorącej myjki ciśnieniowej. Oto kilka rzeczy do rozważenia przed zakupem, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.


Myjki ciśnieniowe na gorącą wodę czyli myjki z grzaniem wody.


Czy kiedykolwiek próbowałeś zmyć patelnię w kuchni zimną wodą z oleju i tłuszczu? Prawdopodobnie nie miałeś dużo szczęścia. Ta sama logika może być zastosowana do myjek ciśnieniowych.

Myjki ciśnieniowe na gorącą wodę są przeznaczone do przecinania oleju i smaru zbrylonego na wielu powierzchniach. Rozbija wiązania, które istnieją na poziomie molekularnym w oleju i smarze i może skuteczniej usuwać z powierzchni bakterie, algi i inne rzeczy dzięki rozprowadzanemu przez nie ciepłu. Połączenie gorącej wody oraz ciśnienia 150 czy 200 Bar naprawdę daje radę usunąć znacznie więcej zabrudzeń niż inne maszyny bez grzania wody.

Myjki ciśnieniowe na gorącą wodę, które często są większe niż ich odpowiedniki na wodę zimną, również wykorzystują wodę pod ciśnieniem do czyszczenia powierzchni i są w stanie wytworzyć wodę podgrzaną nawet do 150 stopni Celsjusza. Dzięki temu myjki ciśnieniowe z gorącą wodą są bardziej skuteczne podczas czyszczenia oleju, smaru i innych zabrudzeń z różnych powierzchni.

Największą różnicą między myjkami ciśnieniowymi zimnymi i gorącymi jest moc czyszczenia. Ciepła woda zapewnia dodatkową moc czyszczenia, gdy jest najbardziej potrzebna.

Myjki z grzaniem sprawdzą się również znacznie lepiej w zimie, czy w trudnym klimacie górskim gdzie często dochodzi do zamarzania. Niektóre myjki na gorącą wodę mogą również spełniać wymagania sanitarne w przetwórstwie żywności, co czyni je realną opcją w niektórych zastosowaniach gastronomicznych.


Myjki ciśnieniowe na zimną wodę

Myjki ciśnieniowe na zimną wodę są idealne do usuwania brudu i brudu z powierzchni. Od betonowych podjazdów po metalowe pojazdy, możesz wyczyścić kilka powierzchni za pomocą myjki ciśnieniowej z zimną wodą.

Podczas gdy myjki ciśnieniowe na gorącą wodę czerpią znaczną część swoich ulepszonych zdolności czyszczących z samej gorącej wody, myjki ciśnieniowe na zimno wykorzystują wodę pod ciśnieniem wytwarzaną przez maszynę, która rozbija wszelkie zabrudzenia na powierzchni. Możesz i w wielu wypadkach powinieneś dodać detergent do mieszanki, aby skuteczniej umyć powierzchnie.

Jeśli potrzebujesz wyczyścić powierzchnie pokryte brudem i błotem, mycie w zimnej wodzie jest idealne do spłukania tego brudu. Mycie ciśnieniowe zimną wodą może zmyć brud bez dodatkowych kosztów mycia gorącą wodą.

Ponadto zimna woda jest preferowana w przypadku niektórych powierzchni, takich jak drewno lub tworzywa sztuczne, które mogą wypaczać się pod wpływem wysokich temperatur. Z tego powodu zimna woda jest jednym z najlepszych sposobów na mycie pokładów, bocznicy, a nawet samochodów i łodzi.

Jedyną słabością myjki ciśnieniowej na zimną wodę jest jej niezdolność do czyszczenia oleju i smaru tak skutecznie, jak myjki na gorącą wodę.


Jak wybrać zimne i gorące myjki ciśnieniowe?

Teraz, gdy zidentyfikowaliśmy mocne i słabe strony każdego systemu, nadszedł czas, aby faktycznie zdecydować, która myjka ciśnieniowa jest lepsza dla Twoich potrzeb. Podjęcie niewłaściwej decyzji może ostatecznie kosztować Twoją firmę — zarówno pod względem finansowym, jak i zmniejszonej satysfakcji klienta.

Zadaj sobie te pięć pytań, aby określić swoje specyficzne potrzeby:

1.) W jakiej branży działasz?

Chociaż nie jest to ostateczne pytanie, jednym ze stosunkowo łatwych sposobów wyboru między myjkami ciśnieniowymi na gorąco i na zimno jest rozważenie Twojej branży. Przemysł naftowy i gazowy, usługi spożywcze i gospodarowanie odpadami, które często mają do czynienia z zaschniętym tłuszczem, olejem i brudem, prawdopodobnie skorzystają na zwiększonych możliwościach czyszczenia gorących myjek ciśnieniowych. Tymczasem osoby używające myjki ciśnieniowej do transportu, rolnictwa i użytku osobistego mogą często używać myjki ciśnieniowej na zimno do wydmuchiwania brudu.

2) Jaki jest mój budżet?

Kolejnym czynnikiem do rozważenia jest koszt. Myjki ciśnieniowe z gorącą wodą mogą kosztować średnio trzy razy więcej niż systemy z zimną wodą. Wynika to zarówno z bezpośrednich kosztów maszyny, jak i pośrednich kosztów ciągłego podgrzewania wody przez cały okres eksploatacji, co wymaga dodatkowych elementów mechanicznych i wyższych kosztów paliwa. Myjki z grzaniem wody są również 3 czy 4 krotnie cięższe i większe od myjek bez grzania wody.

3) Do czego go używam?

Zakup niewłaściwej myjki ciśnieniowej albo pozostawi maszynę, która nie jest w stanie wykonać potrzebnej pracy, albo zmusi cię do marnowania pieniędzy na używanie maszyny, która jest zbyt wydajna do pracy, której potrzebujesz. Z tego powodu musisz zadać sobie pytanie, co czyścisz.

  • Myjki ciśnieniowe na gorąco — czyszczenie silników, części samochodowych lub wszystkiego z olejem lub smarem.
  • Myjki ciśnieniowe na zimno — usuwają piasek, zaschnięte błoto, a nawet usuwają farbę

Wynajem myjki z grzaniem wody to rozwiązanie które daj Ci moc i gorącą sile czyszczenia kiedy jej potrzebujesz.

Wypożyczenie myjki ciśnieniowej daje taką możliwość. Przy tak ważnej inwestycji musisz mieć pewność, że Twój sprzęt poradzi sobie z danym zadaniem. Niezależnie od tego, czy musisz wybrać między zimnym a gorącym, spalinowym zasilaniem czy elektrycznością, wynajem jest najlepszym wyborem. Tutaj możesz wybrać idealną myjkę ciśnieniową do swoich potrzeb i bez obaw kupować.

Wynajem myjek HDS 5/15 zasilanych z 230V kompaktowa waży ok 70 kg i wydajna.

Lub myjki duże ciężkie ale mogące pracować z 40m wężem ciśnieniowym i z parametrami na poziomie 200Bar i 1000l/h.